Tusz jadalny do drukarki spożywczej

Tusz jadalny do drukarki spożywczej to specjalny rodzaj atramentu używanego w drukarkach spożywczych do tworzenia obrazów, tekstów i wzorów na produktach spożywczych, takich jak torty, ciastka, czekoladki oraz inne wyroby cukiernicze.

Korzystając z drukarki spożywczej i tuszu jadalnego cukiernicy zyskują zupełnie nowe możliwości w zakresie dekorowania wypieków. Co istotne, proces dekorowania z użyciem nowych technologii przebiega szybko i sprawnie i umożliwia zarówno personalizację wypieku, jak i seryjne ozdabianie ciastek. Czym charakteryzuje się tusz jadalny? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Cechy tuszu jadalnego

Tusz jadalny zazwyczaj powstaje na bazie wody i barwników spożywczych dedykowanych do zastosowań kulinarnych. Barwniki te są zatwierdzone przez odpowiednie organy regulacyjne, takie jak FDA w Stanach Zjednoczonych czy EFSA w Unii Europejskiej, co oznacza, że są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia. Co jeszcze znajdziemy w składzie tuszu jadalnego? Obok wody demineralizowanej i jadalnych barwników na liście znajdują się substancje takie, jak a regulator kwasowości czy gliceryna. 

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem tuszu jadalnego. Tusze dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać rygorystyczne standardy bezpieczeństwa żywności. Wybierając tusz jadalny do drukarki spożywczej zawsze warto sięgać po produkty oryginalne o znanym składzie.

Na jakich podłożach można stosować tusz jadalny?

Tusz jadalny do drukarki spożywczej jest kompatybilny ze wszystkimi podłożami drukowymi stosowanymi w cukiernictwie. Oznacza to, że bez obaw można go stosować na:

  • arkuszach papieru cukrowego,
  • arkuszach papieru ryżowego,
  • folii z masy cukrowej,
  • płaskiej powierzchni wyrobu cukierniczego.

Tusz jadalny: Co oferujemy?

Doskonale wiemy, jak ważny jest wybór oryginalnych produktów znanego pochodzenia. Dlatego dostarczamy wyłącznie oryginalne tusze jadalne znanych i cenionych producentów. Ich wybór stanowi gwarancję wysokiej jakości wydruków, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Klientów poszukujących wysokiej jakości tuszu jadalnego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W stałym asortymencie posiadamy tusz jadalny do drukarek różnych marek, jak również tusze do ploterów cukierniczych. Oferowane tusze spożywcze spełniają wszelkie normy i są całkowicie bezpieczne dla konsumentów. Oferujemy również zestawy do uzupełniania kartridży, co pozwala na ograniczenie kosztów eksploatacji urządzeń cukierniczych.