Drukarka drukuje na biało

drukarka drukuje na bialoPrzyczyną takiego zachowania się drukarki, oprócz braku tuszu, prawie w każdym przypadku jest zaschnięcie głowicy drukującej. Posiadamy w swojej ofercie professionalne udrażnianie głowic, których nie można udrożnić domowym sposobem lub poprzez panel drukarki funkcją „czyszczenie głowicy”.

Udrażniamy głowice drukujące trzema metodami:

1. Metody Chemicznie

Gdzie głowica jest zanurzana w specjalnym roztworze płynu udrażniającego (przemysłowego z drukarni) i tak aż do 48 godzin gdzie powoli wyschnięty, zapieczony tusz jest powoli rozpuszczany

2. Metody Fizycznie

Głowice zanurzana jest kilkukrotnie na określony czas i temperaturę w myjce ultradźwiękowej przy stałej kontroli natężenia ultradźwięków (jest to na tyle silna metoda, że nie można wszystkich głowic w ten sposób udrażniać aby nie uszkodzić elektroniki)

3. Metody Fizyko-Chemicznie

Tą metoda udrażniamy głowice, które są najbardziej zaschnięte, które pracowały na tuszach solwentowych, lub innych atramentach drukarskich. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystujemy dwie wcześniejsze metody w jednym cyklu czyli po prostu przemysłowy płyn działa na głowice pod wpływem ultradźwięków. Działa to jak wiertarka przewiertująca się przez malutkie dysze jednocześnie udrażniając je.