Zakleszczony papier w drukarce - Drukarka zacina papier

drukarka zacina papierJedną z wielu usterek jakie mogą wystąpić w drukarce jest zacinanie się kartek papieru wewnątrz urządzenia.
Może to być spowodowane głównie przez zużyte rolki poboru papieru, niepożądane elementy które dostały się do drukarki spinacze, kawałki plastiku, długopisy itd.
Usunięcie zakleszczonego papieru z drukarki wymaga trochę wprawy i cierpliwości. Na pewno nie możemy go ciągnąc z całej siły, aż do tak zwanego wyszarpania kartki. Pamiętajmy, że mechanizmy w drukarce są tak skonstruowane aby papier przechodził w jedną stronę. Jeżeli będziemy go ciągnąc w przeciwnym kierunku to łatwo możemy coś uszkodzić w drukarce.

W przypadku zakleszczonego papieru w drukarce warto na początku anulować dotychczasowe zadania drukowania, aby po ponownym uruchomieniu sprzętu uniknąć zdublowanych wydruków Kolejną rzeczą jaka powinniśmy wykonać jest wyciągniecie z drukarki elementów typu toner, szuflada na papier i wizualne oględziny wnętrza drukarki czy cos nie stoi na drodze przesuwu papieru, czy drukarka nie jest zasypana tonerem, zalana atramentem. Jeżeli nic nie dostrzegliśmy na pierwszy rzut oka składamy wszystko tak jak było do szuflady, wkładamy większa ilość papieru i sprawdzamy dalej. Czasami przy dużym zużyciu się rolek poboru jest konieczność wkładania większej ilości papieru do szuflady.

Następną rzeczą jaka jest bardzo często ignorowana przez użytkowników to wilgotny papier. Jeżeli drukarka pracuje w zimnym lub wilgotnym pomieszczeniu papier z powodu swoich właściwości absorbuje wilgoć z powietrza prze z co kartki się do siebie sklejają a rolka poboru nie potrafi ich pobrać. W takiej sytuacji wyciągamy cały papier z szuflady wkładamy nowy lub taki, który był cały czas w ciepłym pomieszczeniu. Nie zapominamy go tzw. „napowietrzyć” - delikatnie uginamy we wszystkie strony po to by odseparować kartki od siebie.

Po oczyszczeniu zakleszczonego papieru w drukarce należy wykonać test konfiguracji tj. wydrukować stronę testową. Jeżeli drukarka w dalszym ciągu nie chce współpracować może być konieczna wizyta w serwisie. Daje to nam wyraźny sygnał, że drukarka powoli zaczyna domagać się przeglądu i ewentualnego wyczyszczenia i wymiany zużytych elementów.