Czy naprawa drukarki się opłaca?

Postępujący konsumpcjonizm i łatwy dostęp do sprzętów elektroniczny sprawia, że coraz częściej zamiast naprawy usterek decydujemy się na wymianę całego urządzenia. Czy to jest racjonalne i w jakikolwiek sposób uzasadnione? Raczej nie, bo z perspektywy ekologicznej generujemy kolejne śmieci. A te elektroniczne są najtrudniejsze w utylizacji. Co zrobić w zamian? Udać się do dobrego serwisu. Może się okazać, że naprawa będzie szybka i łatwa, a w dodatku opłacalna finansowo.

Naprawa drukarki co obejmuje?

Czasem za „awaria” drukarki stoi po prostu wyeksploatowana czy zabrudzona część, która po miesiącach wytężonej pracy traci na wydajności. W wielu przypadkach można ją po prostu wyczyścić, zregenerować, czy wymienić na nową. Oczywiście niekoniecznie sam poradzisz sobie z tym wyzwaniem, dlatego lepiej zawsze skonsultować się z serwisem, który prowadzi takie prace jak:

Oczywiście przed naprawą drukarki serwisant przeprowadza diagnostykę. W najlepszych, autoryzowanych salonach potwierdzeniem wykonanych prac jest wystawiona karta pracy serwisu wraz z opinią o stanie urządzenia. Co więcej na czynności i części udzielana jest gwarancja.

Opłacalnie finansowo i ekologicznie

Gdy mowa o naprawia urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek, to nie sposób wspomnieć o oszczędnościach. Podczas gdy za nowy sprzęt musisz zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za prace serwisowe oraz nowe części zdecydowanie mniej – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. 

Warto mieć na uwadze dobro środowiska naturalnego. Czy wiesz, że pozostałości z tonerów czy kartridżów są bardzo szkodliwe dla ludzi, zwierząt i roślin? Nieprawidłowo zutylizowane będą zatruwały wodę i glebę przez długi czas! Ponadto wyrzucanie urządzenia, które można byłoby naprawić i kupowanie nowego przyczynia się do zwiększonej produkcji elektroodpadów.

Leave your comments

Comments

  • No comments found