Jak działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa to wciąż najczęściej wybierane przez przedsiębiorców urządzenie drukujące. Za wyborem drukarek laserowych przemawia duża szybkość. Parametr ten sprawia, że w dużym biurze drukarka laserowa doskonale wpisuje się w potrzeby pracowników, a jedno urządzenie może z powodzeniem obsłużyć nawet kilka niezależnych stanowisk pracy. Jak działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa to rodzaj drukarki, w której w procesie drukowania wykorzystuje się światło lasera (stąd nazwa) lub diod LED (urządzenia nowej generacji). Wiązka światła ma za zadanie naelektryzować bęben światłoczuły w taki sposób, żeby ten naniósł odpowiednią ilość tonera z zasobnika na drukowaną powierzchnię. Następnie drukowana powierzchnia jest poddawana oddziaływaniu podwyższonej temperatury, dzięki czemu powstaje trwały wydruk.

Drukarki laserowe charakteryzują się bardzo wysoką jakością wydruku, który jest zwykle odporny na wodę i rozmazywanie się. To zależy oczywiście od zastosowanych materiałów eksploatacyjnych, w szczególności znajdującego się w zasobniku (kasecie drukującej) tonera. Zdecydowana większość oryginalnych tonerów do drukarek laserowych doczekała się już tańszych zamienników. Dobrej klasy zamiennik jest w stanie  zaspokoić wymagania oraz potrzeby co do jakości druku nawet w dużym biurze, wydruki exel, word, tabele, wykresy nawet te kolorowe wypadają bardzo ekonomicznie nawet w przeliczeniu na koszt wydruku jednej strony. Nie rzadko można zaoszczędzić do 70% kosztów !!!  

Drukarka laserowa nowej generacji

Dawniej drukarki laserowe były wyłącznie urządzeniami monochromatycznymi – używały jednego tonera w kolorze czarnym.  Dzisiaj dostępne są również kolorowe drukarki laserowe, które wykorzystują przeważnie 4 różne tonery CMYK. Dzięki odpowiedniemu nakładaniu kolorów drukarki te oferują wysoką jakość druku kolorowego, również z możliwością druku zdjęć.

Oferujemy drukarki poleasingowe i kserokopiarki.

Leave your comments

Comments

  • No comments found