Drukarka atramentowa czy laserowa?

Planując zakup nowej drukarki do firmy musimy podjąć decyzję dotyczącą preferowanej technologii druku. Do wyboru mamy drukarki atramentowe i drukarki laserowe. Dawnej wybór między drukiem atramentowym a laserowym był stosunkowo prosty – drukarki atramentowe sprawdzały się wszędzie tam, gdzie niezbędny był druk w kolorze, natomiast urządzenia laserowe zapewniały wysoką wydajność i szybkość druku, ale wyłącznie monochromatycznego. Dzisiaj, kiedy na rynku nie brakuje kolorowych drukarek laserowych wybór jest o wiele trudniejszy. Czym się kierować wybierając drukarkę do biura?

Tusz czy toner? Wybierz najbardziej optymalną technologię druku dla Twojego biura

Decydując się na zakup drukarki do zastosowań profesjonalnych warto wziąć pod uwagę:

  • wydajność urządzenia,
  • koszt eksploatacji urządzenia,
  • żywotność drukarki.

Powszechnie uważa się, że drukarka laserowa jest lepsza od atramentowej. Wskazuje się tutaj na szybkość druku oraz koszt eksploatacji urządzenia. W praktyce obydwa argumenty można stosunkowo łatwo obalić. Wszystko zależy od tego, do jakich celów i z jaką częstotliwością będzie użytkowana nasza drukarka biurowa.

Tam, gdzie zapotrzebowanie na wydruki jest wysokie z pewnością najlepiej sprawdzi się drukarka laserowa. Jednak w biurach, w których zapotrzebowanie na wydruki jest średnie lub niskie szybkość druku nie będzie już tak ważna. Zwłaszcza teraz, kiedy drukarki atramentowe pracują znacznie szybciej niż urządzenia starszych generacji i z powodzeniem mogą pod tym względem konkurować z większością drukarek laserowych dostępnych na rynku. Na co w takim razie zwrócić uwagę?

Może zamiast zalet, skupimy się na wadach. Do największych wad drukarek atramentowych możemy zaliczyć: konieczność cyklicznego używania nawet z braku potrzeby ze względu na zasychający tusz w głowicy drukującej po prostu raz na dwa tygodnie trzeba coś wydrukować, wolniejszą prace od drukarek laserowych 

Jak w tym przypadku prezentują się urządzenia laserowe? Ich największą wadą jest wysoka cena zakupu, ponadto jeśli zależy nam na wydrukach kolorowych musimy pamiętać o zakupie drukarki kolorowej, bo standardowo drukarki laserowe z niższej półki cenowej wciąż są urządzeniami monochromatycznymi.


Sprawdź ofertę kserotechnik na drukarki używane i tonery

Leave your comments

Comments

  • No comments found